Bekçi Saati :
  Güvenlikçinizin sorumluluk alanında dolaştığından emin olmak için, Elektro-mekanik aksamlı Kurmalı Güvenlik Kontrol saati bekçinizin görev raporlarını almanızı sağlar. Detaylı bilgi için ...
  CCTV Kamera Sistemi
Meyer Biometrik
Meyer RFID
Meyer Yazılım
Meyer Saat
  İşletmenizin takibi için Meyer dünya lideri LG ve Panasonic''in yüksek çözünürlüklü CCTV kameraları sunar. Detaylı bilgi için...
Kapı Dedektörü   Kapı Dedektörü  
Kapı dedektörlerimizin sağ ve Sol panellere altışardan toplam 12 alıcı ve verici, 33 AYRI NOKTALAMA BÖLGESİ ile dünya nın en gelişmiş YATAY ve DİKEY ZONE lu tespit teknolojisine sahiptir. Kapı dedektörü içinden geçen kişi üzerindeki metal hedef veya hedefler 33 ayrı noktalama bölgesinde her 2 panelin de üzerinde bulunan ışıklı göstergeler ile tam olarak tespit edilir ve yerleri belirlenir. Kapıdan geçişi düzenleyerek tarama etkinliğini arttıran trafik konrol ışıkları giriş yönünde her iki panel üzerinde bulunan yeşil kırmızı ikaz göstergesi vardır   Genellikle firma girişlerine konan Kapı Tipi Metal dedektörlerin, yüksek hassasiyet yanısıra, dedektörün firmaya giriş çıkışları aksatmayacak hızda çalışması gerekmektedir. Meyer A.Ş tarafından GARRETT, CEİA, ELEKTRAL, CONTROL SCEENİNG marka Kapı Dedektörlerini hizmetinize sunmaktadır. Ve bu markalar dünyanın en önde gelen firmalarıdır. Sahip olduğu alıcılarla Yatay ve Dikey aramada yüksek kalite sunar.
     
     
   

TEKNİK ÖZELLİKLER :  (Aşağıda teknik özellikleri belirtilen ürün Garrett 6500 i Modelidir.)

Sistem Tarifi : Kapı Tipi Metal Dedektöründe Sağ ve Sol panellerde ayrı ayrı bulunan 6’şar adet Alıcı Bobini ve Verici Bobinleri ile 33 Bölgeli tarama özelliğine sahip, hedefin Yatay ve Dikey olarak kesin yerini panel üzerine yerleştirilmiş ışıklı güstergeleri ile gösteren, Mikroişlemcili Kontrol ve Algılama Devrelerine sahip Darbe Endüksiyonlu Sistemdir. 

Algılama Alanları : Kapı Tipi Metal Dedektöründe Sağ ve Sol panellerde 6’şar adet bulunan, özel tasarımlı Çoklu Alıcı Sistemi, Yatay ve Dikey olarak çok yönlü, tam kapsamlı mükemmel tarama sağlar. Hedef tespiti ve yerinin belirlenmesi geçitin neresinde olursa olsun tam ve mükemmeldir. 

Yazılımlarr : Farklı nesneler ve çalışma ortamlarına göre tasarlanmış 20 arama Programı. 

Hassasiyet : Her Programda 200 Kademeli Hassasiyet Ayarı

Arıza Tespiti : Cihaz açıldığında devreye giren arıza tespit programı tüm devreleri otomatik olarak kontrol eder ve arıza nedeni arızalı komponenti Likit Kristal gösterge üzerinde rapor eder. Likit Kristal göstergede, arıza kodları fabrikada özel olarak kodlandığı şekli ile İngilizce, İspanyolca ve Türkçe olarak Görülebilir. 

Hafıza : Cihazın tüm program ve hassasiyet ayarları elektrik kesilmelerinde etkilenmeyen ve pil gerektirmeyen özel bir hafızada saklanmaktadır. 

Kontrol Ünitesi : Likit Kristal ekranlı, LED ışıklı göstergeler, tüm elektronik Modüller ve Bağlantılar bu kontrol ünitesi içinde muhafaza edilmektedir. 

Kontrol : Harici kontrol ve alarm cihazlarını kontrol etmek için düşük voltajlı AC ve DC kontrol röleleri çıkışları mevcuttur. 

Göstergeler : PD 6500’ün giriş tafaında panel üzerinde bulunan trafik yünlendirici ışıklar Yeşil olduğunda kapının ve güvenlik sorumlusunun taramaya hazır olduğunu kapının içinden geçen kişi üzerinde istenilen seviyenin üzerinde metal bulunduğunda ise Kırmızı, güvenlik elemanına şüpheli şahsı araması için gereken zamanı vererek bir sonraki aramanın yapılabilmesi için tekrar Yeşil renge döner Cihaz üzerinde bulunan renkli LED gösterge, metal miktarını gösterir. Kontrol paneli üzerinde bulunan Likit Kristal gösterge de ise cihazın kullanımı ve ayarları ile ilgili tüm bilgi ve komutlar arıza kodları ile görülürler kapının her 2 paneli üzerinde bulunan Kırmız renkli ışıklar  metallerin tespit edildikleri yerleri  panel üzerinde sadece
0 kısmında ışıkla belirterek Sağ/Sol/Orta ve Yukarıdan aşağı olarak kullanıcıya bildirir.


Sesli İkazlar : Kapı tipi metal dedektörü içinden büyük kütleli eşyaların geçirilmesi veya kapının sağlıklı çalışmasını
önleyecek büyük metal kütlelerin yaklaşması halinde meydana gelen yüklenme alarmı ile bildirilir.
Ayrıca, tespit edilmesi istenen seviyenin üztünde algılanan metaller için sesli ikaz verilir.

Sayaç : Cihaz içinden geçen kişi adedini sayma özelliğine sahiptir. Sayaç takkamı LCD ekranda görülür. 

Koruma (Şifre) : Cihazın program ve hassasiyet ayarları iki seviyeli, 4 basamaklı şifrelerle korunmaktadır.
Cihaz üzerindeki şifre girişleri kayıt edilmekte ve bu sayede cihazın şifresine yapılan yetkisiz müdahaleler rapor edilmektedir.
 

Cihazın Yapısı : Cihazın yaz panelleri dekoratif görünümlü Laminata kaplıdır. Kontrol paneli ve panel bağlantı elamanları dayanlıklı Alüminyumdan imal edilmiştir. 

Standartlar : (GÜVENLİK) (ELEKTRONİK): Cihaz, kapı dedktörleri için en yüksek standart sayılan Federal Havacılık Teşkilatının (FAA), Ulusal Kanun Uygulayıcıları ve Suç Enstitüsü (NILECJ) 0601.00 1-5 standartlarına uygundur. Ayrıca, elektronik cihazların yaydığı gürültüyü sınırlayan IEC Standards For Safety Requirements For Electronic Measuring Apparatus ve FCC Class B Standards’a uygundur. MT 5500 yeni Avrupa Electromanyetik Uyum Şartlarına (European Electromagnetic Compability Directive, 89/336/EEC CE EN55011, Group2, Class B EN 50082-1 Belgesine Haizdir. 

Halk Sağlığı : MT 5500, ün manyetik alan şiddeti aşağıda belirtilen standartlara göre incelenmiş, ve manyetik bantlar, anyetik kayıt ortamları, manyetik bantlar dahil, disket ve kartlara zarar vermeyecek seviyede olduğu tespit edilmiştir. IEEE C95.1-1991 Section 4.12 (Institute of Electrical and Electronics Engineers’a Standard For Safety Levels With Respect To Human Exposure to Radio Frequency Electromagnetic Fields, 3 kHzto 300gHz. Occupational & Safety Health Admisintration:
Radiation Protection Guide, CFR 1910.97 Section (2) NILECJ-STD-0601.00 section 4.11 RPB-SC-18 section 3.2.2 Kapı tipi metal dedektörlerin (cardiac pacemaker) kalp pillerine etkileri. 

Çevre Şartları : IP 31, IEC Standard “Degrees of Protection Provided by Enclosures”, CEI529’a (FİZİKİ KORUMA) uygundur. 

Maskelemeye Karşı Korunma : Özel program tasarımları ve darbe endüksiyonlu taraması ile 1’den fazla ters manyetik özelliğe sahip metalin birbirinin manyetik alanını nöürleştirerek, (Birbirini Maskeleme) kapı tarafından tespit edilmemesi durumunu önleyen özelliğe sahiptir. 

Enfraruj Sensör : Cihazdan geçen kişileri saymak ve hatalı alarm oranını en aza indirmeye yarayan enfraruj sensörler cihazın iki yan paralel üzeride bulunmaktadır. 

Gürültü : Cihazda %100 Faraday kalkanı kullanılmıştır. GARETT’e özel elektronik devreler sayesinde X-Ray cihazlarındaki monitörlerden ve kapalı devre kamera sistemindeki kamera ve motitorlrden yayılan parazitler azami ölçüde etkisiz hale getirebilir. Cihaz aynı zamanda FCC CLASS B’ye de uygundur. 

Senkronizasyon : Çoklu frekans kullanım özelliği sayesinde birden fazla kapı dedektörü birbirine yakın mesafelerde kullanılabilir. 

Güç Kaynağı : Cihaz, 85-265 Volt, 50 yada 60Hz +-%4’de çalışabilmektedir. Cihazda kullanılan güç kaynağı 5 watt gücünde Switch Mode güç kaynağı olup UL, CSA, TUV ve VDE Standartlarına sahiptir. 

Çalışma Ortamı : -4F (-20C) ile +185F (70C) arası, %95 Bağıl Nem. 

Geç.Kapasitesi : Geçiş miktarı cihazın elektronik devreleri ile sınırlı olmayıp ortalama geçiş miktarı dakikada 50-60 kişidir. 

Opsiyonlar : Şebekeden bağımsız 2 Saat çalışma sağlayan ve voltaj dalgalanmalarına karşı koruma sağlayan UPS. 15 metre mesafeye kadar cihazı uzaktan kontrol ve kumanda etmeyi sağlayan uzaktan konrtol modülü (P/N: 2225600) Cihazı taşımak için tekerlekli araba (P/N 116800) 

Garanti : İşçilik ve imalat hatalarına karşı 12 Ay. 

Boyutlar:

Genişlik En Boy Ağırlık
Geçiş Koridoru 0.76 M 0.57 M 2 M  
Dış Boyutlar 0.9 M 0.57 M 2.2 M  
Ambalaj Boyutu 85.1 CM 15.9 CM 2.23 CM

Daha fazla bilgi için lütfen E-mail : meyer@meyer.com.tr veya Tel +90 (216) 999 24 99 (c) 1878-2008 Meyer A.Ş. Tüm hakları saklıdır.